UFO’nun kizil isigi ‘Havuç’u seçti

ISTANBUL - NNR Elektrik markasi UFO'ya reklam yildizi olarak "Havuç"u seçti, 1.5 yildir ekranlarda görünmeyen "Havuç" UFO ile dönüs yapti.

UFO’nun televizyonlarda gösterime giren reklam filmlerinde “Çocuklar Duymasin” dizisinde “Havuç” karakteri ile özellikle çocuklarin begenisini kuran Furkan Kizilay rol aldi.

NNR Elektrik’ten yapilan açiklamada Havuç’un yani Furkan Kizilay’in bu rolü kapmasindaki en önemli etkenlerden birinin UFO’nun isigin rengi ile Furkan’in saçlarinin renginin ayni olmasinin oldugu belirtildi. “Hem Sicaklik Hem Saglik” slogani ile tanitilan UFO’larin en önemli özelligi isiyi isik ile tasimasi ve, isigin ulastigi her yeri aninda isitmasi. UFO bu özelligi sayesinde hem kapali hem de açik alanlarda kullanilabiliyor. Günes gibi isitmasi, isiyi diger sistemlere göre yüzde 82 daha verimli iletmesi, oksijen tüketmedigi için bas agrisi yapmamasi, rutubeti önlemesi, havadaki partikülleri yakmadigi için koku yapmamasi, her yere tasinabiliyor olmasi, tavana veya duvara kolay monte edilmesi ve ilk defa bir isiticinin kumandali olmasi UFO’lari diger isiticilardan farkli kiliyor.

“Hem sicaklik hem saglik” slogani ile yasamimiza giren UFO, NNR Elektrik Sanayi’nin Ikitelli fabrikasinda üretiliyor. 1996 yilinda kurulan firma infrared teknolojisi ile taniniyor. Ancak UFO günesin yaydigi isikla ayni özellikle isik ürettigi için farkli. UFO, ortami bu isikla isitiyor. Yani günes dünyayi nasil isitiyorsa, UFO da insanlari ayni sekilde isitiyor. Piyasada bulunan isiticilara göre önemli oranda elektrik tasarrufu saglayan ürün, buna karsilik diger isiticilardan daha fazla sicaklik saglayarak isinma için ödenen paranin havaya gitmesini engelliyor. UFO’nun birçok modeli var. Baby, klasik, banyo, gold ve uzaktan kumandali UFO’lar.

RUSYA VE UKRAYNA’YA IHRACAT

Elektrik tasarrufu saglamasi nedeniyle, elektrigin ucuz oldugu Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetleri’nde yogun talep gören ürün o ülkelere ihraç ediliyor. NNR bu yil 100 bin adet UFO üretmeyi planliyor. Türkiye’de 500’e yakin beyaz esya magazasinda tüketiciyle bulusan UFO isiticilar, 105 ile 250 YTL arasinda fiyatla satiliyor. UFO markali ürünler 3 yil garantiye sahip. Sirketin hedefi garanti süresini 2008 yilinda 10 yila çikarmak.