Uğur Mumcu karanfillerle anıldı

Çanakkale'de, 14 yıl önce suikaste kurban giden araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu için Atatürkçü Düşünce Derneği'nce anma töreni düzenlendi

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Belediye Başkan Vekili Binali Ceylan, CHP İl Başkanı Serdar Soydan, Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Op. Dr. Zafer Doğan ile yaklaşık 100 kişilik bir grup katıldı. Uğur Mumcu için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından da Atatürk Anıtı yanında oluşturulan platformda Uğur Mumcu için açılan anı defteri sevenleri tarafından imzalanırken, platform üzerindeki resminin çevresine karanfiller bırakıldı.

Anma töreninde konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Op. Dr. Zafer Doğan, şunları söyledi:

“Sevgili Uğur Mumcu bize bağımsızlığımızın, bütünlüğümüzün, cumhuriyetimizin ve devrimlerimizin tehlikede olduğunu gösterdiği için öldürüldü. Tehdidin nereden geldiğini gösterdiği ve tehdit edenin gerçek yüzünü açığa çıkardığı için öldürüldü. Emperyalizm kendini gizlemek için çevirdiği oyunları ve kendini gizleyerek gerçekleştirdiği komploları yazılarında anlattığı için öldürüldü. Bugün senin sayende yurtseverler bu oyunları görüp gerekli önlemleri almayı başarmak zorundadır. Bağımsızlık savaşçısı, demokrasi şehidi, sakıncalı Kuvayı Milliyeci sevgili Uğur Mumcu rahat uyu. Yaktığın ateş sönmedi, sönmeyecek. Mücadeleni kararlılıkla sürdürecek Kuvayı Milliyeciler hep var olacaktır.”