Ukraynalılardan Başkan Akaydın’a teşekkür

Antalya'da yaşayan Ukraynalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a Ukrayna Kültür Günleri'ne verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Antalya’da yaşayan Ukraynalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a Ukrayna Kültür Günleri’ne verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, Ukrayna Bağımsızlık Günü ve Ukrayna Kültür Günleri 2. Festival Kokteyli’ne katıldı. Kokteyle katılan Antalya Ukrayna Ailesi Topluluğu üyeleri Başkan Mustafa Akaydın’a yakın ilgi gösterdi. Antalya’nın çok kültürlü bir şehir olduğunu kaydeden Akaydın, kentte 6 bin yerleşik Ukraynalı’nın yaşadığını hatırlattı. Her yılda 650 bin Ukraynalı turistin Antalya’ya geldiğini belirten Akaydın, “Sizlerin kültürlerinizi yaşatabilmeniz için böyle kültür etkinliklerinin düzenlenmesini önemsiyorum.” dedi.

        Kokteyle katılan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Vasyl Bodnar, Antalya’da düzenlenen Kültür Günleri’nin çok faydalı geçtiğini belirterek, Başkan Mustafa Akaydın’a teşekkür etti. Vasyl Bodnar, Antalya’nın dünyanın 4 bir yanından vatandaşları birleştiren bir şehir olduğunu söyledi. Başkan Mustafa Akaydın, daha sonra Büyükelçilik Müsteşarı Vasyl Bodnar ile Ukrayna Bağımsızlık Günü pastasını kesti. Antalya Ukrayna Ailesi Topluluğu üyeleri, Başkan Akaydın’a Kültür Günleri’nin düzenlenmesinden dolayı plaket verdi.