Ülker ürün yelpazesine tahil gevregini de ekliyor

Ülker, tüketciye sundugu ürün yelpazesine tahil gevregini de ekliyor.

Tahil gevregi piyasasinin en büyük firmasi olan Kellogg ile yapilan anlasmayi, düzenlenen basin toplantisi ile duyuran Ülker Grubu temsilcileri, amacin, yeni ortaklikla tahil gevreklerini Türk halkinin her kesimine ulastirmayi, halkin kolay ulasabilecegi ve tüketebilecegi bir ürün haline getirmeyi ve gelecek nesillerin de bu saglikli ürünlerden faydalanmasini saglamak oldugunu ifade ettiler.

Kellogg firmasi ile Pendik’te yapimi tamamlanan fabrikada yüzde 50 ortaklikla ise basyalacaklarini belirten Ülker Ar-ge ve ve Is Gelistirme Grup Baskani Zeki Sözen, “Ilk asamada ürünlerin bir bölümü Ülker tarafindan üretilecek, sonraki asamada ürünlerin tamaminin üretilecektir” dedi. Anlasmanin, Türkiye için geçerli oldugunu belirten Sözen, sonraki asamalarda baska pazarlara açilmanin söz konusu olabilecegini kaydetti.

Kellogg Med Genel Müdürü Ismail Kafescioglu da konusmasinda, tahil gevreklerinin kahvalti aliskanligini çocuklar için bir eglence haline getirerecegini, yetiskinler için de kahvaltinin pratik bir alternatifi olarak saglikli beslenmeye katki saglayacagini kaydetti. Kafescioglu,

hedeflerinin, bu anlasma ile kisi basina 70 gram olan tahil gevregi tüketiminini en kisa zamanda 7 kg’ye çikarmak oldugunu belirtti.