Uludağ Üniversitesi’nde kayıt heyecanı

Uludağ Üniversitesi'nde 2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazanan öğrencilerin ve ailelerin ilk kayıt telaşı başladı.

Uludağ Üniversitesi’nde 2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversitelerin çeşitli bölümlerini kazanan öğrencilerin ve ailelerin ilk kayıt telaşı başladı. Yaklaşık 12 bin öğrencinin kayıt işlemleri 6 Eylül’de sona erecek.

Uludağ Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler üniversite ve ÖSYM tarafından kendilerinden istenen belgeleri hazırlayarak üniversitenin yolunu tuttu. Uludağ Üniversitesi Öğrenci Konseyi, kayıt için il dışından gelen öğrencilere yardımcı olmak amacıyla kentin çeşitli ulaşım noktalarında gönüllü öğrencilerden oluşan danışma masaları kurdu. Geçen yıl yaklaşık 43 bin öğrencisi bulunan Uludağ Üniversitesi, kampüs içinde ve fakültelerde oluşturduğu danışmanlık hizmetleri ile öğrencilere ilk kayıt işlemlerinde yardımcı oluyor. Ayrıca kayıt için gelen öğrencileri barınma konusunda bilgilendirmek üzere kampüs içinde çeşitli kuruluşlar stantlar açtı.

Bu arada bu yıl eğitim öğretime başlayacak öğrenciler, 10 Eylül’de Ali Osman Sönmez Kampüsü’ndeki Yabancı Diller Yüksekokulu’nda yabancı dil muafiyet ve seviye tespit sınavına alınacak. Kayıtlarla ilgili ayrıntılı bilgi Uludağ Üniversitesi’nin http://www.uludag.edu.tr/OidbDB/duyurular/oku/dn/3420 adresinden öğrenilebilecek.