Uludağ’da telesiyej hattında kaza meydana geldi

Uludağ'da korkunç kaza, meydana gelen teleferik kazasında 1 öğrenci öldü 3 öğrenci yaralandı

Uludağ’da Sarıalan ve Çobankaya mevkileri arasında çalışan telesiyej hattında kaza meydana geldiği, iki kabinin karıştığı kazada ilk belirlemelere göre ölen ve yaralananlar bulunduğu bildirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Teleferik İşletme Müdürlüğüne cep telefonundan ulaşan vatandaşlar, Sarıalan-Çobankaya arasındaki telesiyej hattının 13. direği yakınlarında, içinde ikişer kişinin bulunduğu iki kabinin birbirine çarptığını bildirdi.

Yetkililer, teleferik ve jandarma ekiplerinin olay yerine gittiklerini söylediler.

1 KIZ ÖĞRENCİ ÖLDÜ, 1’İ AĞIR 3 KIZ ÖĞRENCİ YARALI

Bursa Valisi Nihat Canpolat, Sarıalan-Çobankaya arasında çalışan iki telesiyej kabininin karıştığı kazada, Kızılay Mudanya Kampı’na katılan ve günübirlik Uludağ’a çıkan 1 kız öğrencinin öldüğünü, 1’i ağır 3 kız öğrencinin de yaralandığını bildirdi.

Canpolat, yaptığı açıklamada, Sarıalan-Çobankaya arasındaki kazanın, bir telesiyej kabininin durması ve arkasından gelen diğer kabinin öndeki kabine çarpmasıyla meydana geldiğini öğrendiğini söyledi.

Kaza sonucu öndeki kabinin düştüğünü, bu kabinde bulunan ve kardeş oldukları öğrenilen iki kız öğrenciden birinin olay yerinde hayatını kaybettiğini anlatan Canpolat, ölen öğrencinin kardeşinin de aralarında bulunduğu 3 kız öğrencinin ise yaralandığını kaydetti.

Canpolat, kazada ölen öğrencinin adının Meral Işık olduğunun öğrenildiğini, kazada yaralanarak hastanelere kaldırılan öğrencilerin ise Gülşen Işık, Gizem Taylan (16) ve Aslıhan Keser (17) olduğunu kaydetti.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan Gülşen Işık’ın durumunun da kritik olduğuna işaret eden Canpolat, olayın Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelendiğini bildirdi.