Ulusal Pediatrik Dermatoloji Günleri’nin ikincisi düzenleniyor

Ulusal Pediatrik Dermatoloji Günleri'nin ikincisi Kayseri Erciyes Üniversitesi'nin ev sahipliği ile Mayıs 2006'da gerçekleştirilecek.

Sonraki günlerde ise ülke genelinden bilim adamlarının katılacağı panellere yer verilecek.
Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, “Ülkemizde henüz bir yan dal olmamasına karşın pediatrik dermatoloji konusu büyük ilgi çekmektedir. Dermatolog ve pediatristlerin katılımı ile 2005 yılında Pediatrik Dermatoloji Derneği kurulmuş ve çalışmalara başlamıştır. Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Yönetim Kurulu’na alınmamız ve 2012 yılında Avrupa Pediatrik Dermatoloji Kongresi’nin ülkemize verilmesi çalışmalarımızın sonucunda elde edilmiştir. Budapeşte’de yapılan 2005 yılı Avrupa Pediatrik Dermatoloji Kongresi’ndeki yönetim kurulu toplantısında önerilerimiz doğrultusunda kabul edilen karara göre de; 2007 yılından itibaren her yıl kurs düzenlenecek ve sertifikalı kursa katılanlara temel düzeyde pediatrik dermatoloji eğitimi verilecektir.” dedi.

Bu kurslarla, konuya ilgi duyan dermatolog ve pediatristlere yan dal eğitimine bir temel oluşturulması amaçlandığına dikkat çeken Aktaş, ülkenin geleceği olan çocuklara hak ettikleri özenli ve dünya standartlarında hizmeti verebilmek amacıyla Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne üye olunmasını istedi.