Uluslararası Çocuk Festivali için Antalya’ya gelenler için sevgi köyü kurulacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında dünyanın ve Türkiye'nin dört bir yanından Antalya'ya gelecek çocuklar için 'Dünya Çocukları Sevgi Köyü' kurulacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından Antalya’ya gelecek çocuklar için ‘Dünya Çocukları Sevgi Köyü’ kurulacak. Kepez Kent Ormanı’ndaki söz konusu yerde 26 ülkeden 750 yabancı, Türkiye’nin 81 ilinden 750 öğrenci olmak üzere toplam bin 500 öğrenci konaklayacak.
Antalya’da, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı 17 Nisan’da başlatılan Uluslararası Çocuk Festivali etkinlikleri 24 Nisan’da sona erecek.
    Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, festival kapsamında Kepez Kent Ormanı içerisine Dünya Çocukları Sevgi Köyü kurulacak olmasının kendilerini gururlandırdığını kaydetti.
Kepez’i cazibe merkezi haline getirmek için çalıştıklarını anlatan Tütüncü, “Festivalin merkez nokta olarak belirlenen birçok yerin arasından, Kepez Belediyesi’nin yapmış olduğu Kent Ormanı’nda düzenlenecek olması bizlere gurur veriyor. Antalya Valiliği ile yerel yönetimlerin destek verdiği uluslararası çocuk festivaline katılan bin 500 çocuğu Antalya’da en güzel şekilde ağırlayacağız.” diye konuştu.
Festival kapsamında çocuk sokak oyunları, halk dansları, hokkabaz ve cambazlar, sihirbazlar, el sanatları atölye çalışmaları, masal kahramanları, mangala turnuvası gibi etkinlikler düzenlenecek.