Uluslararasi Mevlana Baris Ödülü etkinligi için hükümetler bazinda çalismalar devam ediyor

Konya Valisi Ahmet Kayhan, 'Uluslararasi Mevlana Baris Ödülü' adi altinda, yeni bir etkinlik yapmayi düsündüklerini belirterek, konuyla ilgili hükümetler bazinda çalismalarin devam ettigini söyledi.

Kayhan, turizm açisindan Konya’nin var olan büyük potansiyelinin kesinlikle çok iyi degerlendirilmesi gerektigini belirterek, amaçlarinin bu potansiyeli dünyaya tanitmak oldugunu ifade etti.

Vali Ahmet Kayhan, Hz. Mevlana’nin 732. Vuslat Yildönümü Uluslararasi Anma Törenleri organizasyonu ile ilgili açiklamalarda bulundu. Vali Kayhan, Konya’nin Anadolu’nun bagrinda parlayan bir yildiz oldugunu ifade ederek, bir çok yönü ile örnek gösterilen bir sehir konumunda bulundugunu kaydetti. Konya’nin var olan potansiyelinin degerlendirilmesi noktasinda hem kendilerine hem de özel sektöre önemli görevler düstügünü hatirlatan Kayhan, “Hz Mevlana’nin gel çagrisina uyarak ilimize gelen misafirlerimizi en iyi sekilde agirlayabilmek amaciyla, yeni oteller insa edilmelidir. Konya’nin tarihi ve kültürel dokularini ön plana çikaracak çalismalarin yapilmasi gerekmektedir.” diye konustu.

Kayhan, Hz. Mevlana’nin 732. Vuslat Yildönümü Uluslararasi Anma törenlerine artan talebi karsilamak maksadi ile bu yil ilk kez törenlerin 10 güne çikarildigini belirtti. 7- 17 Aralik tarihleri arasinda kutlanacak törenlere ilginin çok yogun oldugunu vurgulayan Kayhan, gelen talebi karsilamakta zorlandiklarini söyledi.