Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu pazar günü yapılacak

Trabzon'un düşman işgalinden kurtarılışının 88. yıldönümü kutlama etkinlikleri, geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu'yla başlıyor.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun Türk atletizminin önemli organizasyonlarından biri olduğunu belirterek, bu etkinlik için 15 ülkeye çağrı yapıldığını söyledi.

Şu ana kadar Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Moldovya ve Gürcistan ülkelerinden 5 erkek ve 5 bayan olarak toplam 10 yabancı sporcunun katılmak için müracaatta bulunduğunu ifade eden Canalioğlu, “Organizasyonumuz uluslararası spor takviminde de yer aldığı için sporcular son güne kadar katılabilecekler.” dedi.

Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nda yarışacak sporcular 21. Halk Koşusu dalında yarışacak olanlar ise 8 kilometre koşacak. Maraton koşusu pazar günü saat 09.30’da Akçaabat Darıca Beldesi’nden başlayacak. Halk koşusu ise saat 10.00’da merkez Beşirli mekkiinden başlayacak.

Yarı maraton ve halk koşusu olarak iki kategoride yarışacak olan sporcular yarış sonunda dereceye girenlere madalya ve çeşitli para ödülü verilecek.

Maraton ve halk koşusuna katılmak isteyen vatandaşlar 18 Şubat Cumartesi günü mesai bitimine kadar Cemal Kamacı Spor Merkezi’ne giderek kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Yarışma sonunda Maraton koşusunda dereceye giren erkeklerde 1.’ye 2 bin dolar, 2’ye bin 500 dolar ve üçüncü gelen sporcuya ise bin dolar, bayanlarda ise; 1. olan sporcuya bin 200 dolar 2. olan sporcuya bin 500 dolar ve 3. olan sporcuya bin dolar para ödülü verilecek.

Halk koşusunda dereceye giren erkek ve bayan sporculara ise, 1. olan sporcuya 300 YTL, 2. olan sporcuya 200 YTL ve üçüncü gelen sporcuya ise 100 YTL para ödülü verilecek.