Ulusoy; ‘Çözüm için elimizden geleni yapacağız’

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, İsviçre - Türkiye milli maçındaki olayların çözülmesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Kura çekimi öncesi UEFA’nın düzenlediği Başkanlar ve Genel Sekreterler Toplantısı’na katılacaklarını söyleyen Ulusoy, muhatapları ile İsviçre – Türkiye milli maçında çıkan olaylarla ilgili görüş alış verişinde bulunacağını belirtti.

Atatürk Havalimanı’nda konuyla ilgili soruları cevaplayan Ulusoy, “İsviçre ile Türkiye arasındaki maçta çıkan olaylarla ilgili karar 6-7 Şubat tarihinde karar aşamasına geldi. Ama bu tarihlerde karar verilip verilmeyeceğini bilemiyoruz. İsviçre’deki toplantılarda daha önceki federasyon başkanlığı yaptığım dönemlerden dostlarımızı olan federasyon başkanlarımızı göreceğim. Eğer milli maçla ilgili bize sorulanlar olursa onların cevabını tabii k vereceğiz” dedi.

Olayların çözümüne ilişkin katkınız ne olacak sorusunu ise Ulusoy şöyle cevapladı:

“Muhakkak ki 7,5-8 senede çok dostlar edindik. O dostlarımızın birçoğu da şu anda UEFA ve FİFA da olan dostlarımız. Onlarla temaslarımız Türkiye maçı ile ilgili olmasa da tabii orada bu konuda sorular olacak.. Yeni seçilen bir başkan olarak bizim de görüşlerimiz istenirse sunacağız. Benden önceki federasyon başkanı ve özellikle Şenez Erzik’in bu konuda büyük girişimleri oldu. Bundan sonra görev bizim olduğuna göre biz de ülkemiz adına mücadeleyi vereceğiz. Yarın ve ertesi gün olmasa da daha sonraki günlerde bu mücadeleyi vereceğiz. İnşallah başarılı oluruz. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Ülkemiz adına katkımız olursa, ki olmalı elimizden gelen her şeyi yapacağız.”