Ulusoy’dan son bomba!

Federasyon Başkanı'nın görevi bırakmadan önce Süper Lig'i 22 takıma çıkaracağı ileri sürüldü.

Federasyon Başkanı’nın görevi bırakmadan önce lig statüsünü değiştirerek bu sezon için düşmeyi kaldırıp Süper Lig’i 22 takıma çıkaracağı ileri sürüldü.

Salı günü toplanıyorlar
Futbol Federasyonu’nun son toplantısında radikal kararlar alınıp, yeni yönetimin kucağına kelimenin tam anlamıyla bir saatli bomba bırakacağı ileri sürüldü. Oldukça sıkıntılı günler geçiren Haluk Ulusoy’un, lig statüsüyle ilgili olarak şu ana kadar gündeme gelmeyen sürpriz bir hamleyi hayata geçireceği öğrenildi. Buna göre Ulusoy, 18 takımla oynanan Turkcell Süper Lig’de bu sezon küme düşmeyi kaldıracak ve maratondaki takım sayısı Bank Asya 1. Ligi’nden gelecek 4 ekiple beraber 22’ye yükselecek.

Sürpriz hazırladılar
Bu durumda yeni yönetim, yayın gelirlerinin dağılımı başta olmak üzere birçok konuda ciddi problemlerle karşı karşıya kalacak. Ancak Futbol Federasyonu dün, bu konudaki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. Öte yandan milli futbolcuların İsviçre maçından sonra Haluk Ulusoy için bir jest hazırladığı, ancak hayata geçiremediği öğrenildi. Oyuncular, Ulusoy’u soyunma odasının kapısında bekleyip alkışlarla içeri alarak uğurlamayı planladı. Ancak başkan, babasının rahatsızlığı dolayısıyla stadı erken terk edince bu sürpriz yattı.

Federasyon çalışıyor!Ankara’da yapılacak seçimli genel kurula sayılı günler kala, delegelerin 17 Ocak’ta gerçekleştirilen genel kurulun iptali için mahkemeye başvurduğu öğrenildi. Dün akşama kadar Ankara’da 7 iptal davası daha açıldığı bildirildi. Öte yandan TFF yönetim kurulu bugün Levent’te toplanacak. Boş olan yönetim kurulu üyeliği için Hamza Tozkoparan’ın göreve getirileceği öğrenildi.