Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi

Tekirdağ'da yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi.

Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nın Tekirdağ’da yapılması dolayısıyla cuma günü Tekirdağ’a gelen takımlar 3 gün süren ve kıran kırana geçen mücadelelerin ardından dün gece Tekirdağ’dan ayrıldılar. Türkiye genelinden 36 ilde oluşturulan 14 – 16 yaş arası bay ve bayan judoculardan oluşan 46 takım ve 450 sporcu Tekirdağ’da kaldıkları 3 gün içinde İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda mindere çıktı. Kıran kırana geçen mücadeleler sonucu, dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Belediye Başkanı Ahmet Aygün, Judo ve Kurash Federasyonu Başkanı Yusuf Yıldırım, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ahmet Kambur, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Öztürk, İl emniyet Müdürü Cemil Demir, Gençlik Spor İl Müdürü Fevzi Kıran ve Hayrabolu Belediye Başkanı Şener Çelikayar’ın yanısıra teknik heyet, idareciler, daire müdürleri ile siyasi parti temsilcileri de 3 gün süren müsabakaların tamamına katılarak sporcuları desteklediler.

3 gün süren müsabakaların son gününde mindere çıkan judocular, son mücadelelerini verdikten sonra kapanış törenine geçildi. Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nın Tekirdağ’da yapılmasıyla ilgili olarak kapanış konuşması yapan Judo ve Kurash Federasyon Başkanı Yusuf Yıldırım, sporcuların hepsini tek tek tebrik ederek genç judoculara başarılar diledi.Tekirdağ halkının judo sporuna verdiği destekten ötürü salonda bulunan seyircilere teşekkür eden Yıldırım, “Tekirdağ’da büyük bir misafirperverlikle karşılandık. Bundan ötürü hepinize ayrı ayrı teşşekkür ederiz. Bunun yanısıra yeme içme ve konaklamada hiçbir sorun yaşamadık. Sporcularımız otellerin yanısıra Kuran Eğitim Merkezi ve İmam Hatip misafirhanelerinde konakladılar, hepinize minnettarız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yapılan törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Yapılan madalya töreninde, 17 altın, 17 gümüş ve 34 bronz madalya verildi.