Umman heyetinden Başkan Gökçek’e ziyaret

Umman Sultanlığı'ndan Ankara'ya il idaresi, yerel yönetimler ve belediye meclisleri konularında temaslarda bulunmak üzere gelen valilerden oluşan heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ziyaret etti.

Umman Sultanlığı’ndan Ankara’ya il idaresi, yerel yönetimler ve belediye meclisleri konularında temaslarda bulunmak üzere gelen valilerden oluşan heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i ziyaret etti.

Başkanlık Konutu’nda gerçekleşen ziyarette Umman’ın Al-Braimi, Güney Al- Batinah, Kuzey Al-Sharqiyyah, Al-Wusta ve Güney Al-Sharqiyyah Valileri ile üst düzey görevliler bulundu. Heyeti Ankara’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gökçek, “Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizleri Ankara’da görmek bizi çok mutlu etti” dedi.

        Valiler ise konukseverliğinden dolayı Başkan Melih Gökçek’e teşekkür ederek, “Başkent Ankara’yı çok güzel bulduk. Özellikle Dikmen Vadisi’ne bayıldık. Yeşillikler içinde harika bir vadi parkı olmuş. Ayrıca kent merkezinde de birçok park var.” diye konuştu. Gördükleri kentsel dönüşüm projelerinden ve sosyal projelerini çok beğendiklerini dile getiren konuk heyet, ‘Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi’nden de etkilendiklerini, ihtiyacı olan çocuklar için çok fonksiyonel bir merkez olduğunu gördüklerini ifade etti.

Başkan Gökçek konuk heyete, Ankara’dan isteyecekleri her türlü yardıma hazır olduklarını, yerel yönetim konularında hangi branştan elemanlarının eğitim almasını istiyorlarsa Ankara’ya gönderebileceklerini söyledi.

        Ziyaret sonrasında Başkan Gökçek, konuk valilere günün anısına birer plaket ile Ankara’yı tanıtan kitaplar verdi. Konuk heyet ise Başkan Gökçek’e Umman’ı tasvir eden bir tablo hediye etti.