Ümraniye’de evli çift evlerinde ölü bulundu

Ümraniye'de evli çift evlerinde ölü bulundu. Ölümleri şüpheli görülen çiftin cesetleri Adli Tıp Kurumuna gönderildi

Alınan bilgiye göre, Engin Tuğrul Gül (31) ile Başak Gül (30) çiftinin sabah işe gitmemeleri üzerine iş arkadaşları eve geldi. Defalarca kapıya vurulmasına rağmen içeriden karşılık alamayan arkadaşları bu kez durumu aynı binada yaşayan ev sahibi Selim Şekerci’ye bildirdiler.

Kapıyı kırarak içeri giren Şekerci ile Gül ailesinin arkadaşları, Engin Tuğrul Gül ve Başak Gül’ü oturma odasında ölü olarak buldular.

Olayın haber verilmesi üzerine eve gelen polis ekipleri, evde araştırma yaptı. Gıda zehirlenmesi olasılığına karşı evdeki gıdalardan örnekler alınırken, doğal gaz kaçağı olup olmadığı konusunda da İGDAŞ ekipleri inceleme yaptı.

Olay yeri incelemesinin ardından Gül çiftinin cesetleri ölüm nedenlerinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Ev sahibi Selim Şekerci, Gül çiftinin 7 yıldır aynı evde oturduğunu, herhangi bir sorunları bulunmadığını belirterek, ”Kapıyı kırıp içeri girdik. İkisi de oturma odasında ölmüşlerdi” dedi.

Engin Tuğrul Gül’ün İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman’ın makam şoförü olduğu, eşi Başak Gül’ün de Milli Reasürans TAŞ’de çalıştığı öğrenildi.