Ümraniye’de kuyumcu soygunu

ISTANBUL - Ümraniye'de, bir kuyumcunun duvarini kirarak içeriye giren kisi veya kisiler, çelik kasada bulunan 15, 5 kilogram altin, 8 bin Euro, 6 bin dolar ve 28 bin YTL'yi alarak olay yerinden kaçti.

Günes Kuyumculuk’a gece gelerek binanin dis duvarini kiran hirsizlar, içeri girdikten sonra altinlarin ve paralarin bulundugu çelik kasaya ulasti. Hirsizlar, kasayi oksijen kaynagi ile üç yerinden kesti. Soyguncular, keserek açtiklari çelik kasada bulunan para ve altinlari çantalara doldurdu. Disaridan görünmemek için kuyumcu dükkanin pencerelerine branda geren sahislar kayiplara karisti.

Olay bu sabah dükkanin camina branda gerildigini gören vatandaslarin dükkan sahibini çagirmasiyla ortaya çikti. Dükkan sahibi Alaattin Günes, Ümraniye Belediyesi’ni suçladi. Bölgedeki dükkanlarin belediye tarafindan kaldirildigini anlatan Günes, kendilerine de 10 gün içerisinde çikmalari talimati verdiklerini ancak bu süre içerisinde gerekli önlemleri alamadiklarini söyledi. Yan tarafta bulunan dükkanin bosaltilmasi ve ardindan yikilmasiyla kendi dükkanin arkasinin açikta kaldigini belirten Günes, hirsizlarin bu bosluktan istifade edip dükkan duvarini deldiklerinin söyledi. Günes, tadilat dolayisiyla güvenlik kamerasinin da çalismadigini dile getirdi.

Olayla ilgili polisin incelemesi devam ediyor.