Ümraniye’de midibüs devrildi 7 yaralı

Sultanbeyli'de bir ilköğretim okulunun öğrencileri Çanakkale'ye geziye gitmek için yola çıktıktan kısa bir süre sonra TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde araçları kaza yaptı.

Sultanbeyli Mustafa Taşan İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte düzenenlenen Çanakkale gezisine katılmak için saat 23.00 sıralarında yola çıktı. Engin Çolak’ın kullandığı 34 UZ 0751 plakalı midibüs, ismi öğrenilemeyen bir sürücünün kullandığı 34 BJ 7790 plakalı otomobilin sıkıştırması sonucu yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kazada 7 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı öğrenciler olay yerine gelen ambulanslarla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaza sonrası olay yerinde büyük panik yaşandı. Bu arada kafilede yer alan öğretmenler olaydan sonra sayım yaparak öğrenci mevcudunu tespit etmeye çalıştı.

Çanakkale gezisi için yola çıktıktalırını belirten midibüs sürücüsü Engin Çolak, başka bir otomobilin sol şeritten hızla gelerek kullandığı midibüse çarptığını söyleyerek, “O üzerime yaklaşınca ben kaçmaya çalıştım. Ancak bana çarpınca kontrolü kaybedip yoldan çıktık. Bariyerlere çarparak devrildik.” dedi.

Bu arada kazaya sebep olduğu öne sürülen otomobil sürücüsünün olay yerinden kaçtığı öğrenildi.