‘Umudumuzu son maça kadar sürdüreceğiz’

Malatyaspor Kulüp Başkanı Hikmet Tanrıverdi, ligde kalma umutlarını ve mücadelelerini son maçın son dakikasına kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Başkan Hikmet Tanrıverdi kaliteli bir takım oluşturduklarını ancak bazı nedenlerle takımın oyununu sonuca yansıtamadığını kaydetti. Ligde henüz biten birşey olmadığının altını çizen Tanrıverdi, mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini kaydetti. Takımın başında ve sorumluluğunun bilincinde olduğunu belirten Tanrıverdi, “Takımın düşmesi aklımıza geçirmediğimiz bir durum. Ama takım düşse dahi biz görevimizin başındayız. Takımı bırakmayı düşünmüyorum. Bu takımı iyi bir konumda iken iyi bir ekibe teslim edeceğim.” dedi.

Teknik heyet, oyuncular ve yöneticilerin takımın ligde kalmayı başaracağına olan inançlarının tam olduğunu vurgulayan Tanrıverdi, taraftarlardan da bu inancı taşımalarını ve son ana kadar devam edecek mücadelede yanlarında olmalarını istedi. Kamuoyunda olumsuz bir hava oluşturmak isteyen kimseler olduğunu ancak Malatyaspor camiasının buna itibar etmeyeceğinden emin olduklarını belirten Tanrıverdi, “Eleştiriye her zaman açığız. Ancak eleştirilerin yapıcı olması ve art niyet taşımaması gerekir. Biz şimdiye kadar yaptığımız herşeyin hesabını her isteyene veririz. Ben her ortamda bana yöneltilecek her sorunun cevabını vermeye ve gerekirse belgesini göstermeye hazır olduğunu devamlı söylüyorum. Ama biz bu kadar şeffaf dururken birilerinin arkadan takımı ve bizleri yıpratmaya yönelik çabalarını da hoş karşılamıyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Tanrıverdi, ikinci yarının başında alınan oyuncularla ilgili yapılan eleştirileri de değerlendirerek, şunları söyledi: “Ben bu oyuncuların tamamına kefilim. Sonuçta bu oyuncular kendilerini ispatlamış, belli bir kariyeri olan oyuncular. Takıma uyum sorunu veya formsuzluk gibi durumlar yaşanmış olabilir. Ama bu futbolun doğasında var. Biz takımımıza güveniyoruz. Daha önce sıkıntılı dönemi nasıl aştı ise bu defa da aşmasını bilecektir.”