Umut Isigi Dernegi hayir içinde hayir yapti

BILECIK - Bilecik'te faaliyet gösteren ve çogunlugu saglik personeli olan Umut Isigi Dernegi, hayir içinde hayir yapti.

Bilecik Polisevi’nde düzenlenen iftar yemeginde konusan Umut Isigi Dernegi Baskani Dr. Asuman Sayar, saglik çalisanlari olarak her gün hastalarla karsi karsiya kaldiklarini, maddi ve manevi çaresizliklere sahit olduklarini belirterek, tek basina bu sorunlarin üstesinden gelmediklerini bu nedenle el ele vererek, dernek çatisi altinda bir araya gelerek hasta ve hasta ailelerine her türlü maddi ve manevi destek vermeyi amaçladiklarini söyledi.

Dernegin yeni kurulmasina ragmen kisa sürede vatandaslarin teveccühünü kazanmayi basardigini da belirten Sayar, “Mayis 2005’de ‘umut isiginiz sönmesin’ sloganiyla yola çiktik. Özellikle saglik çalisani arkadaslar büyük ilgi gösterdi. Vatandaslarimizin da katkisi ile güzel isler yaptik ve yapmaya devam edecegiz” seklinde konustu.

Saglik teskilatinda çalisan doktor, hemsire ve memurlarin agirlikta oldugu dernek hastanede yatan ve maddi durumu iyi olmayan hastalara yönelik faaliyet gösteriyor. Hastalarin her türlü ihtiyacini karsilamayi amaçlayan Umut Isigi Dernegi, düzenlenen iftardan elde ettigi geliri de yine hasta ve hasta yakinlarina yardim olarak kullanacak.