Unai Emery: Gücümüzü göstereceğiz

Spartak Moskova Teknik Direktörü Unai Emery, Fenerbahçe taraftarlarının ne kadar ateşli olduğunu bildiğini belirterek, "Biz de iyi bir takımız gücümüzü göstereceğiz.

Spartak Moskova Teknik Direktörü Unai Emery, Fenerbahçe taraftarlarının ne kadar ateşli olduğunu bildiğini belirterek, “Biz de iyi bir takımız gücümüzü göstereceğiz.” dedi.

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off ikinci maçında yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak Spartak Moskova’da teknik direktör Unai Emery, ilk maçta yedikleri golün sıkıntı yaratabileceğini dile getirerek, “Ama kazandığımız için ayrı bir motiveyle geldik ve hazırız. Fenerbahçeli taraftarların ne kadar ateşli olduğunu da biliyoruz. Biz de iyi bir takımız ve gücümüzü göstereceğiz.” diye konuştu.

Fenerbahçe’ye karşı ilk maçta ilk 1’de forma giyen Romulo’nun sakatlıktan yeni çıktığı hatırlatılarak hazır olup olmadığı yönünde bir soruya Emery, futbolcusunun henüz tam olarak hazır olmadığını dile getirerek, “Romulo, iyi bir futbolcu elinden geleni yapacaktır. 90 dakikayı çıkarıp çıkaramayacağını bilmiyorum, yarın göreceğiz; ama ona güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

Maçın uzatmaya gitme ihtimaline hazırlıklı olduklarını belirten Emery, “Maç uzatmaya giderse fizik kondisyon olarak takımımın yeterli olacağını düşünüyorum. Bunun üzerine çalışmalar yaptık.” şeklinde konuştu.

Spartak Moskovalı oyuncu Dimitri Kombarov ise Fenerbahçe’de en korktuğu futbolcunun Alex olduğunu açıklarken, Brezilyalı futbolcunun oynamayacağı hatırlatılması üzerine, “Fenerbahçe genel olarak güçlü bir takım. Kaliteli oyuncuları var. Ona göre hazırlıklarımızı yaptık. Biz önlemlerimizi aldık.” diye konuştu.

EMENİKE ANTRENMANDA

Bu arada Spartak Moskova, son çalışmasını Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yaptı. Şike soruşturması kapsamında mahkemeye giderek ifade veren Emenike de antrenmanda yer aldı. Nijeryalı futbolcu Emenike’nin oldukça neşeli olduğu dikkat çekti.