Unakıtan; ‘Bana bu sıralar nazar değiyor’

Edirne'de, sel felaketinden zarar görenleri ziyaret etmek için Edirne'nin İpsala ilçesine gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın makam aracı Edirne-Uzunköprü karayolunda yoldan çıkmak suretiyle şarampole uçtu.

Bakan Unakıtan’ın 0018 plakalı makam aracı, Kırcasalih beldesi yakınlarındaki Karaköprü mevkiinde aşırı surat ve zeminin kaygan olmasından dolayı yoldan çıkarak şarampole uçtu. Kazada Bakan Unakıtan’ın makam aracının içinde bulunan Müsteşar Hasan Basri Aktan ve Bakan’ın koruması ve şoförü yara almadan kurtuldu.

Bakan Unakıtan’ın makam aracında olmadığı anlaşılırken, Bakan’ın Edirne Valisi Nusret Miroğlu’nun makam aracıyla Edirne’ye geldiği belirtildi. Maliye Bakanı Unakıtan, kazayı Edirne’ye geldiğinde duyduğunu belirterek, ”Araçta ben yoktum. Ben Vali beyin arabasıyla geldim. Bu günlerde herhalde bana nazar değiyor.” diye konuştu.

Kazadan yara almadan kurtulan müsteşar Hasan Basri Aktan, koruma ve şoförünün sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Kazanın ardından Bakan Unakıtan’ın makam aracının plakası çıkartılarak yerine 34 VZ 0150 ile değiştirildi. Vali Nusret Miroğlu da, “Kazada kimse yara almadan kurtuldu. O kadar büyütülecek bir şey yok.” dedi.