Unakıtan; ‘Ufkunuzu geniş tutun’

BakanU nakıtan, Erzurum'dati sivil toplum örgüt temsilcileriyle biraraya geldiği toplantıda, yatırımcılara ufuklarını geniş tutmalarını ve geleneksel tarım ve hayvancılıktan uzaklaşıp, müteşebbis enerjilerini açığa çıkartmalarını istedi.

Bakan Unakıtan, Erzurumluların devletten iş, fabrika istediklerine dikkat çekerek, “Artık fabrika yapmayacağız. Sadece altyapı yapacağız” dedi. Erzurumlu yatırımcıları geniş ufuklu düşünmeye ve Avrupa ülkelerini gezmeleri isteyen Bakan Unakıtan, geleneksel tarım ve hayvancılıkla yatırımcıların zenginleşemeyeceğini kaydetti.

Erzurum’un hızlı bir şekilde dünya şehri olmaya başladığının altını çizen ve bunun için de yatırımcılara büyük görevler düştüğünü anlatan Unakıtan, “Gidin Avrupayı gezin, ufkunuzu açıp, yeni projeler üreterek hayatiye geçirin” dedi.

Yatırımcıların sürekli olarak özel teşvik istediğine değinen Bakan Unakıtan, Erzurumluların kar gibi bir nimete sahip olduğuna dikkat çekerek, “Teşvik diyor arkadaşlar. Allah teşvik etmiş buraya haberiniz yok. Kar duasına çıkacağız yakında buraya ‘ya rabbi kar yağdırsın’ diye. Buraya çok yakında yüzlerce uçak inecek. Altyapıyı ona göre hazırlamamız lazım. Hükümet Erzurum ve Erzurumlununun yanındadır” şeklinde konuştu.

Sivil toplum örgütlerine değer verdiklerine de işaret eden Maliye Bakanı Unakıtan, hükümet olarak ‘ortak akıl’a büyük önem verdiklerini ifade etti. Hükümet olarak halkı ve sivil toplum örgüt temsilcilerini dinlediklerine işaret eden Unakıtan, “Kendimizi Ankara’ya hapsetmiyoruz. Halkın nabzını bakanlar kurulunda gündeme getirip ona göre hareket ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde önemli mesafeler kat ettiğini vurgulayan Maliye Bakanı Unakıtan, “En büyük projemiz AB’ye girmek” diye konuştu.