Ünal Aysal: Bazı kulüpler Galatasaray kompleksi ile yaşıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, birçok dalda mali ve sportif olarak başarılar kazandıktan sonra bazı kulüplerin sadece Galatasaray kompeksi ile yaşadığını söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, birçok dalda mali ve sportif olarak başarılar kazandıktan sonra bazı kulüplerin sadece Galatasaray kompeksi ile yaşadığını söyledi.

Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kasım ayı divan kurulu toplantısında üyelere konuşan Başkan Aysal, 30 ay önce bir misyonu gerçekleştirmek için göreve geldiğini hatırlatarak, “Ben başkan olurken 3 yıllık hedeflerimi açıklarken hiç kimseye taviz vermeden netice odaklı çalışacağımı söylemiştim. O günlerde içinde bulunan koşullarda sportif başarıyı neden öncelikli gördüğümü paylaşmıştım ve sonuna kadar bu başarılar için yapabileceğim her türlü tedbiri aldım.” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Son iki haftada biri Şampiyonlar Ligi olmak üzere tamamen şansızlık olarak nitelendirecek iki oyuncunun sakatlık sonrası kolayca telafi edebileceğine inandığım iki yenilgi dışında büyük başarılara imza attık. Başarı bir ekip ve toplu paylaşmanın eseredir. Hiçbiri tek kişinin ortaya koyacağı ve kendisine maaledebileceği boyutta değildir. Camiaya bu felsfeyi paylaşamayan kişiler geçiçidir. Prensipler kalıcıdır. 2011 yılı öncesi bir kaç yıllık şanssız dönemden geçen camiayı tekrar kıskanlına hedef alınan kulüp haline getirdi. Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki son maçtan sonraki görüntüler bazı kulüplerimizi sadece Galatasaray kompleksi yaşadıklarını ve Galatasaray düşmanı ile beslendiklerini açıkça ortaya koydu.”

“19. ŞAMPİYONLUKTAN SONRA MEDYANIN HEDEFİ HALİNE GELDİK”

Galatasaray’ın 19. şampiyonluğunun ardından rakipler ve medyanın hedefi haline geldiklerini ifade eden Başkan Aysal, “Biz bunlardan ne korkut ne de çekindik. Ben hiçbir zaman yapamayacağım hiçbir şeyin sözümü vermedim. 2014 Mayıs ayı öncesine kadar hedefler tutturalacaktır. Kimse kusura bakmasın. Bu kıskançlığın daha da ileri gitmesinin onlar açısından kaçınılmaz olduğunu söyleyebilirim. Kasım ayındaki sevinçlerin mayıs ayındaki nasıl bir düş kırıklığını dönüşebildiğini lig tarihine bakacaklar görebileceklerdir. Bu güç ve inanç bizde var.” dedi.

Başkan, Galatasaray aleyhine kurulmuş olan tuzakların bilincinde olduklarını da ifade ederek, “Girdiğimiz her mücadelede hem camianın hem ülkenin gururu olmayı sürdüreceğiz. Hedefimiz bu olacaktır olmaya da devam edecektir.” sözlerini tamamladı.