Ünal Aysal: Eğer ispatlarlarsa istifa ederim

Galatasaray Başkanı, kulislerde dolaşan iddialara 'istifa' sözleriyle cevap verdi.

Yönetici Ebru Köksal'ın Fatih Terim'e yolladığı SMS'te adının geçmediğini belirten Ünal Aysal, "Köksal'a inanırım. Aksini ispatlasınlar, istifasını isterim" dedi.

Galatasaray'da Fenerbahçe derbisinin şoku atlatılmadan patlak veren SMS krizi için Başkan Ünal Aysal, açıklamalarda bulundu.

Yönetim kurulu üyesi Ebru Köksal'ın Fatih Terim ile yollar ayrılmadan önce tecrübeli teknik adama ilettiği ve görevden ayrılmaması yönündeki temennisini ilettiği mesajın dün manşetlere taşınması üzerine Ünal Aysal, "İspatlarlarsa gereğini yaparım" dedi.

"BEN EBRU HANIM 'A İNANIRIM"

Aysal, "Ben Ebru Hanım'a bunu sordum, o da bana 'Başkanım sizin adınızın geçtiği hiç bir mesajı kimseye atmadım' dedi. Ben de ona inanırım. Şu anda Galatasaray 1-2 kötü sonuç aldı diye herkes bir şeyler çıkarmak istiyor. Bunların farkındayız. Ancak, benim ismimin geçtiği böyle bir mesajı Ebru Hanım attıysa ve bunu söyleyenler ispatlarlarsa ben de gereğini yaparım. Ancak ben Ebru'ya inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

KÖKSAL: SENARYO VE KOMPLO TEORİSİ

Ebru Köksal, şunları söyledi: "Bazıları vaktini senaryo ve komplo teorileri üretmek için harcamaya devam etsinler. Ben vaktimi Galatasaray'ı ve Türk futbolunu ileriye götürmek için proje ve fikir üretmek için harcamaya devam edeceğim. Hakkımda çıkan yalan haberler ve iddiaların dikkate alınmamasını rica ederim."