Ünal Aysal listesini açıkladı!

Galatasaray'da başkan adayı Ünal Aysal, Lig TV'de konuk olduğu programda önemli açıklamalar yapıyor...

İşte Aysal'ın listesinde olan bazı önemli isimler:

Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Ali Gürsoy, Semih Haznedaroğlu, Abdurrahim Albayrak.

İşte Aysal'ın açıklamalarından önemli satırbaşları:

Ben çok erken yurt dışına çıktım. Galatasaray'ı ben her şekliyle takip ettim. Ne arkadaşlarımdan ne de Galatasaray'dan kopmadım. Aynı zamanda eski bir Galatasaray amatör sporcusuyum. Kürekçiydim. Ben kendimi uzun süre üye zannediyorum. Bir gün bir kardeşim sordu bana üye numaramı, ben de sorup öğrenmesini rica ettim. Böyle ortaya çıktı üye olmadığım. Ben 2000 senesinde üye oldum kulübe.

İnan Kıraç benim çok yakın bir dostum ve ağabeyim. O yüzden onun teklif edeceği şeyi ben zaten reddedemem ama olay böyle gerçekleşmedi.

2012'ye kadar Polat'ın devam etmesini isteyenlerdenim. İnan Kıraç'ın bana bir baskısı olmadı. Galatasaray'a uygun bir başkan adayı olacağımı düşünüp lutfetmiş. Bunu televizyonda açıklayınca bana da sürpriz oldu.

İnan Kıraç'ın başında bulunduğu çok ciddi bir sorumluluğu var. Sayın İnan Kıraç senelerdir Galatasaray'a hizmet eden bir insan.

Ali Dürüst idealist bir Galatasaraylı. Kendisine onu projemde görmek istediğimi söylediğim vakit tereddüt etmedi. Futbol Şubesi diye bir şey yok. Galatasaray'da futbolun çapı çok büyük. Futbolun sorumluluğu 1 kişiye verilemeyecek kadar büyük bir sorumluluk. Her branşın başına profesyonel isimler gelecek. Başarısızlıkta ceza kesilecek, gerekirse yollar ayrılacak.

İsteyen herkes bu seçime girmeliydi. Genç ve dirayetli kadroların gelip göreve talip olması isterdim. Ama baktım ki böyle bir oluşum olmadı. Bu yüzden ben talip oldum.

Ben bir borsacı değilim. Özellikle Galatasaray'ın hisse senetlerini bugüne kadar ne aldım, ne sattım. Yalnız bundan iki sene önce Özhan Canaydın beni ziyaret ettiler. Çok kısa bir süremiz kaldı. AIG'yle olan kontrattaki 23.5 milyon dolar ödeyemezsek 60 milyon dolar ödemek zorunda kalacağız.

Yılın 5-6 ayı yurt dışında yaşıyorum ama bu görevi bana uygun görürlerse bu alışkanlığımı değiştireceğim.

Ben bugüne kadar para verdiğim hiçbir çalışanımdan özür dilemedim.

Galatasaray'ın bugün ciddi bir nakite ihtiyacı var. Yok demek şovenizim olur. İhtiyaçlarımız büyük. Ama bunu şahısların cebinden çıkarıp vermesi çok sakıncalı.

Biz 2000 yılından sona 21. yüzyılı yakalayamadığımız için bu duruma düştük. Ama kül olmadık. Bir değişim dönemine girdiğimiz herkes kabullenmek zorunda.

Galatasaray'ın 2010 senesi sonu itibariyle 330 milyon dolar borcu var. Bağımsız bir denetim şirketiyle bilançoları kontrol ettirmeyi ben bütün şirketlerimde yaparım. 120 milyon dolarlık banka kredilerinin ise çoğu kısa vadeli krediler. Yeni yönetimin ilk işi bu borçları vadesinin nasıl uzatılacağını planlamak olacaktır.

Galatasaray'a daha önce hizmet etmiş hocaların şu an Galatasaray'a çok yararı olacağını sanmıyorum. Galatasaray'a hizmet etmiş Galatasaray'ı tanıyan… Galatasaray'ın gerçekleriyle burun buruna gelmemiş yeni bir hocanın faydalı olacağını düşünmüyorum.

Şampiyonluk vaad edebilmek için falcı olmak lazım, ben falcı değilim, sadece hedefimi üst noktaya koyuyorum.

Ne Florya ne de kulübün üst kesimlerinde kurumsal yapı yerleşmemiş. Florya zorlanacağımız bir olay değil göreceksiniz çok çabuk toparlanacak. Bir endişem yok orası için. Azami 3 ay içinde orasını disiplin altına almış oluruz.

Futbol takımımızda tek oyuncuya dayalı bir sistemimiz kesinlikle olmayacak.

Galatasaray'a hizmet etmiş oyunculardan, teknik adamlardan azami olarak faydalanmaya çalışacağız. Onları oyuncularımızı yetiştirmede bize destek olurken ön planda göreceksiniz.

Arda transferiyle ilgili insiyatifi mevcut yönetimimize bırakmak istiyorum. Arda bizim altyapımızdan gelen, yıldızlaştırdığımız bir futbolcumuz. Arda'yla kendi görüşüm onunla barışıp, tekrar takıma kazandırmaktır. Ancak Arda gitmek konusunda ısrarcı olursa o zaman ona göre bir karar alırız. Arda'nın kalması için ısrarcı olurum. Arda'nın Galatasaray'dan böyle olumsuz bir havada gitmesi doğru olmaz. Gidecekse de Galatasaray'a ve Arda'ya yakışır şekilde gitmelidir.

Ben Helvacı kadar cesur değilim. Daha seçimi kazanmadan kimseyle anlaşmaya gidemem. Ama tabi ki arkadaşlarım Galatasaray'ın uygun şartlarda isimler için araştırmalarını yapıyorlar. Ben seçilmeden kimseyle anlaşmam, söz vermem.

Bülent Tulun Türkiye'de hem futbol oynamış hem hakemlik yapmış hem yöneticilik yapmış Galatasaray'ın en zor döneminde beni Meksika'dan arayıp sıkıntılarını anlatmış bir insan. Kendini Galatasaray'a derinlemesine vermiş bir insan. Bülent Tulun'u görmezden gelmek mümkün değil. Futbol konusunda kendisinden yararlanmak için gerekli formülü hazırlıyoruz.

Yeni gelen hoca bizim şartlarımıza ne şekilde uyacağını da düşünmek zorundadır. Şartlara uymayacak hocanın da bizimle geçinmesi mümkün değil. Transferi de ihtisas sahibi bir ekiple beraber gerçekleştireceğiz.