UNICEF Antalya’yı ‘Çocuk Dostu Şehir’ adayı gösterdi

Turizmin kenti Antalya UNİCEF tarafından "Çocuk Dostu Şehir" olmaya aday gösterildi. Antalya ile birlikte Türkiye'den 8 şehir daha bu unvanı almak için yarışacak.

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya’nın UNİCEF tarafından “Çocuk Dostu Şehir” olmaya aday gösterildiğini duyurdu. Antalya ile birlikte aralarında Gaziantep, Bursa, Tekirdağ gibi illerinde bulunduğu 8 şehir çocuk dostu olabilmek için yarışacak. Ankara’da yapılacak olan toplantıda Antalya’yı Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu temsil edecek. Antalya Valiliği ise çocuk dostu şehir olabilmek için her türlü desteği vereceğini açıkladı.

Antalya’nın çocuk dostu şehir adayı olmasının önemine değinen Vali Alaaddin Yüksel “Bu, bu kente verilecek en önemli madalyalardan bir tanesidir.” dedi. Antalya’nın tüm dünyada çocuk dostu kent olarak geçeceğini söyleyen Vali Yüksel “Çocukları çok seviyoruz. Bu kentin bir çiçek bahçesine dönmesini istiyoruz. Bu çiçekler dünya çocukları olsun. Binlerce dünya çocuğu gelsin Türk çocukları ile buluşsun. Dünya barışına çok daha büyük katkılar sağlasın. Antalya’nın bu manada çok büyük avantajları vardır.” diye konuştu.

Antalya’yı, Ankara’da temsil edecek olan vali yardımcısı Necdet Özeroğlu Salı günü başkente hareket edecek. Çarşamba ve Perşembe günleri UNİCEF’in Türkiye temsilciliğinde yapılacak toplantıya katılacak. Toplantı sonrasında Türkiye’nin “Çocuk Dostu Şehir”i ilan edilecek.