Üniversite öğrencilerine saldıranlar liseli çıktı

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde geçen hafta düzenlenen “Cansuyu Bayramı” sırasında öğrencilere saldıran öğrencilerden 1'i tutuklandı.

Tutuklu sanık Selim Örün’ün polise verdiği ifadeye göre fakültede okuyan kız arkadaşını görmeye gittiğini; içeri alınmayınca saldırıyı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Hafta sonu Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde bir üniversite öğrencisinin ve polis memurunun yaralanmasıyla noktalanan olayın zanlıları polisin kamera görüntülerini incelemesi sonucu yakalandı. Teknik takibe başlayan Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tutuklanan Selim Örün’ü Aydınlıkevler’de bir evde gözaltına aldı. Ardından sorguya alınan Selim Örün ifadesinde okula önce kız arkadaşını görmek için gittiğini, içeri alınmayınca sinirlendiğini ve okuldakilere saldırdığını ve alkollü eğlencenin de saldırısında etkili olduğunu belirttiği öğrenildi. Örün’ün ayrıca olay esnasında alkollü olduğu ve yanındaki diğer şahısları tanımadığını söylediği öğrenildi. Soruturma sonucu Örün’le birlikte gözaltına alınan 5’i lise öğrencisi 6 kişi Adliye’ye sevk edildi. Adliyeye gelen zanlılar, görev yapan basın mensuplarına saldırdı. Ziraat Fakültesi’nde elinde ‘pala’ olarak tabir edilen döner bıçağıyla öğrencilere saldırdığı ifade edilen Selim Örün, yaralamaya teşebbüs ve görevli memura mukavemet suçlarından nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Örün, cezaevine gönderildi. Yaşları 18’den küçük sanıklar ise serbest bırakıldı