Üniversite öğrencisi banyoda doğurduğu bebeğini öldürdü

Denizli'de Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)'nun banyosunda doğurduğu bebeği öldürdüğü iddia edilen bir kız hakkında soruşturma açıldı.

Denizli’de Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)’nun banyosunda doğurduğu bebeği öldürdüğü iddia edilen bir kız hakkında soruşturma açıldı. Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) Kimya Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ü.T.(21) hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhammet Savran imzasıyla yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, öğrenci Ü.T.’nin F.C.(20) isimli şahıs ile gayri resmi ilişkisi sonucu hamile kaldığı bunun üzerine bebeğinin doğumunu, odasının banyo kısmında, 11 Kasım 2013 günü saat 03.00 sularında gerçekleştirdiği iddiasına yer verildi.

Doğumdan sonra Ü.T.’nin temin ettiği kesici bir alet ile bebeğini öldürdüğü iddia edilen savcılık açıklamasının devamında, “15 Kasım 2013 tarihinde olayı haber alan F.C. ile birlikte, saat 15.30 sularında, maktulü muhafaza ettiği yerden alarak Bereketli Polis Merkezi Amirliğine başvurmaları üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldı.” denildi.

Ü.T.’nin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, bebek ile ilgili sistematik otopsi işleminin gerçekleştirildiğine değinildi. Otopsi sonucunda düzenlenecek rapor ile alınan örnekler üzerinde yapılacak inceleme sonucunda elde edilecek delillere göre hareket edileceği dile getirildi. Olayla ilgili Denizli Valiliği’nin de soruşturma başlattığı, konuyla ilgili Kredi Yurtlar Kurumu’ndan müfettiş istediği öğrenildi.