Üniversite öğrencisi şaşırdı!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü 4.sınıf öğrencisi Veli Köksal'ın öğrenciliği devam etmesine rağmen aldığı kredi faiziyle geri istendi.

Buna gerekçe olarak da üniversite ve bölüm değiştirmesi gösteriliyor. Ancak, aynı durumda olan arkadaşlarının böyle bir sıkıntı yaşamadığını belirten Köksal, “Bir yanlışlık yapıldı. Bunu onlar da kabul ediyor. Ancak düzeltmemiz mümkün olmuyor. Hakkımda icra işlemi başlatıldığını öğrendim.” dedi.

Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendisliği 2. sınıfta okurken yeniden ÖSS sınavlarına girip Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü kazandığını ifade eden Köksal, Kredi Yurtlar Kurumu’nun tavrına anlam veremediğini vurguladı. Öğrenci kimliğini ve diğer belgeleri göndermesine rağmen hala mağduriyitenin devam ettiğini dile getiren Köksal şunları kaydetti: “Türkiye’de üniversite ve bölümünü ilk kez değiştiren ben değilim. Ayrıca başarılı bir öğrenciyim. Benim tandığım çok sayıda arkadaşım var. Onlar böyle bir sıkıntı yaşamıyorlar. Kurum bir hata yaptı, bunu düzeltmesi gerekir.” şeklinde konuştu.