Üniversite sınavında ilk 500’e giren öğrenciler ödüllendirildi

Mersin'in Tarsus Belediyesi, ilçede üniversite sınavlarında ilk 500'e giren öğrencileri ödüllendirdi.

Mersin’in Tarsus Belediyesi, ilçede üniversite sınavlarında ilk 500’e giren öğrencileri ödüllendirdi.

Belediye Tesisleri Turuncu Salonda öğrencileri tek tek kutlayan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “İnşallah kayıtlarınızı yaptırdığınız okullarda, çok daha büyük başarılara imza atarsınız. Tarsus’un adını da en iyi şekilde duyurmuş olursunuz. Önce kendinize, sonra ailenize, sonrada memleketimize hayırlı birer bilim adamı, ilim adamı ya da bürokrat olarak veya gideceğiniz, çalışacağınız özel sektörlerde başarılı birer yönetici olursunuz. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.
Öğrencilere bir nebzede olsa katkı da bulunduklarını söyleyen başkan Kocamaz, “Amacımız sizlere karınca kararınca az da olsa katkıda bulunmak. Tabi ki bu sadece bir teşvik anlamında, bu sizin bütün problemlerinizi çözecek bir rakam değil ama en azından okula kayıt esnasında ilk yıllarda henüz gözünüz açılmamışken bir katkı olur diye düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.
Kocamaz, Türkiye sıralamasında 61’inci olan Rafet Koca’ya, 74’üncü olan Neval Yetimçok’a, 104’üncü olan Fatma Atun’a, 139’uncu olan Hande Uygur’a, 262’inci olan Mert Bilgili’ye, 384’üncü olan Gül Şener’e, 407’inci olan Onur Kavalcı, 465’inci olan Fatma Çelik’e, 478’ienci olan Sinem Esin Yıldırım’a ve 498’inci olan İpek Arı’ya 750 TL ile 300 TL arasında ödül verdi.