Üniversitelerin isimleri koyulmaya baslandi bile

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Egitim Komisyonu toplantisinda, Çorum'a kurulacak üniversitenin isminin Çorum Hitit Üniversitesi olmasi kabul edildi.

Yine yapilan degisiklikle, Çorum’a Tip Fakültesi’nin kurulmasi kabul edildi. Milli Egitim Komisyonunun kabul ettigi tasari ile daha önce eksik birakilmis olan Osmancik Meslek Yüksekokulu Çorum Hitit Üniversitesi’ne baglandi.

Komisyon görüsmelerini takip eden AK Parti Çorum Milletvekilleri Murat Yildirim ve Mzuaffer Külcü, ortak bir açiklama yapti. “Üniversitemizin kurulusu ile ilgili bir asamayi daha geride biraktik” diyen Murat Yildirim ve Muzaffer Külcü, komisyon üyesi milletvekillerine üniversite ile ilgili eksiklikleri ilettiklerini ve gerekli degisikliklerin yapildigini belirtti.

TBMM Milli Egitim Komisyonu tarafindan kabul edilen degisiklikle üniversitenin isminin Çorum Hitit Üniversitesi olarak kabul edildigini ifade eden Yildirim ve Külcü, ortak açiklamalarinda sunlari söyledi: “Yine çok önemli bir degisikle üniversitemize Tip Fakültesi kurulacak. Tip Fakültesi sehrimiz için çok büyük bir kazançtir. Bu fakülte bölgedeki diger illerde yasayan vatandaslarimiz için de büyük bir eksikligi kapatacaktir. Yine tasaridaki bir eksik düzeltilerek Osmancik Meslek Yüksekokulu, Çorum Hitit Üniversitesi’ne baglandi. Tasarinin Genel Kurul’daki görüsmelerinde de takipçisi olacagiz”