Üniversitelilerin lüks tutkusu hırsız etti!

İzmir'de özel bir üniversite okuyan G.K. ve G.M., isimli iki kız öğrenci Alsancak ve Bornova'da toplam 7 mağazadan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Alsancak semtinde bulunan bir giyim mağazasından giysi çalan G.K. (20) ve G.M. (20), isimli iki genç kızı işyeri sahibinin şikayeti sonucu suçüstü yakaladı. Ünivesite öğrencisi oldukları belirlenen G.K. ve G.M.’nin ellerinde bulunan poşetlerde yapılan aramalarda toplam 6 adet çalıntı giysi bulundu. Kızların, poşetlerde bulunan 1 adet çizme, 2 adet ayakkabı, 3 adet pantolon ve 4 adet kadın iç giyim eşyasını da aynı gün Bornova’daki bir alışveriş merkezinden çaldıkları belirlendi.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından sorguları yapılan G.K. ve G.M.’nin, ifadelerinde hırsızlık yaptıklarını kabul ettikleri ve İzmir’de özel bir üniversitede okudukları belirlendi. Ailelerinin maddi durumlarının son bir yıldan beri kötü gittiği öne sürülen kızların, buna karşın lüks yaşama tutkularından vazgeçemedikleri için hırsızlık yaptığı iddia edildi. Haklarındaki işlemler tamamlanan öğrenciler İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na sevkedildi.