Ünlü manken sivilce ve aknelerini çamaşır suyu ile temizlemiş

Ünlü İngiliz manken Carla Brown, sivilce ve aknelerinden kurtulmak için yüzünü çamaşır suyuyla ile yıkamış. Yüzündeki sivilceler yüzünden arkadaşları tarafından 'krater ve pizza yüzlü kız' olarak çağrılan İngiliz manken Carla Brown (21), çamaşır suyu ile

Okuldaki zorbalık, şiddet olaylarından oldukça rahatsız olan ve yüzündeki sivilceler nedeniyle 17 yaşındayken bunalıma giren İngiliz manken Carla Brown, sivilce ve aknelerden çamaşır suyu ile kurtulduğunu ardından mankenlik yapmaya başladığını açıkladı.

The News of the World, bugün 21 yaşında olan ünlü manken Carla Brown’un, 17 yaşındayken sivilce ve aknelerinden kurtulmak için yüzünü çamaşır suyu ile yıkadığını ve daha sonra mankenlik yapmaya başladığını yazdı.Gazete, güzel mankenin okuldaki zorbalık ve şiddet olaylarınına çok üzüldüğünü de ekledi.

Gazetede yer alan habere göre, yüzündeki sivilce ve akneler nedeniyle bunalıma giren ve aynaya dahi bakmakta zorluk çeken Carla Brown, bu sorununu gidermek için yaklaşık 10 bin sterlin tedavi masrafı ödedi fakat sonuç alamadı.Bir gün, banyodaki aynanın karşısına geçe Brown, banyodaki (corresive liquid) aşındırıcı çamaşır suyu ile yüzünü temizlemeye karar verdi..Çamaşır suyunun cildini yakmasına aldırmayan Brown, öfkeyle yanaklarını yıkamaya devam etti. Aynı uygulamayı bir sure devam ettiren Brown, kısa bir zaman sonra yüzündeki sivilcelerden mucizevi bir şekilde kurtulmayı başardı.

Yaptığım aptalcaydı

Güzelliği ile erkekleri büyüleyen Carla Brown, “Çok kötü günler geçirdim..Otobüste bazı kızlar beni ‘krater yüzlü’ ve ‘pizza yüzlü’ diye çağırıyordu. Kimyasal soyulma ile ilgili bir makale okumuştum ve çamaşır suyunun işe yarayabileceğini düşündüm. Hayatım boyunca yaptığım en aptalca şeydi.Hastaneye gitmem gerkirken, yüz derimin alt tabakasına kadar çamaşır suyu ile yıkamaya devam ettim. Bir sure sonra da cildim kabuk bağladı ve yıllarca gitmeyen izler kaldı” diye konuştu.