Ünlü muhalif Tacik komutan öldürüldü

Tacikistan'da hükümete karşı mücadele veren ayrılıkçı muhalif örgüt komutanlarında Molla Abdullah'ın öldürüldüğü bildirildi.

Tacikistan’da hükümete karşı mücadele veren ayrılıkçı muhalif örgüt komutanlarında Molla Abdullah’ın öldürüldüğü bildirildi.
Tacikistan İçişleri Bakanlığı, Molla Abdullah olarak bilinen Abdullah Rahimov’un önceki gün Raşt vadisinde gerçekleştirilen bir operasyon sırasında öldürüldüğünün kesinleştiğini açıkladı.
Tacik güvenlik güçlerince 14-16 Nisan günleri arasında Raşt vadisinde gerçekleştirilen operasyonda ünlü komutanın öldürüldüğü haber verilmiş ama bu haber kesinlik kazanmamıştı.
Tacik hükümeti Molla Abdullah’ı 23 Ağustos 2010’daki kanlı hapishane baskını sonrasında kaçan 25 mahkumun yakalanması için 19 Eylül’de Raşt vadisinde operasyon giden askeri konvoya yapılan ve 25 güvenlik mensubunun öldürüldüğü saldırının sorumlusu olarak görüyordu.
Tacik güvenlik güçlerince 14-16 Nisan günleri arasında Raşt vadisinde gerçekleştirilen operasyonda Molla Abdullah’la birlikte 14 örgüt mensubu da öldürülmüştü.