Ünlü sanatçı Safiye Soyman Kütahya’ya hayran kaldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ve ATO heyetiyle birlikte Kütahya'ya gelen ünlü sanatçı Safiye Soyman, Kütahya'ya hayran kaldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Nafi Güral’ın Ilıca Güral Harlek’te ATO heyetiyle birlikte ağırladığı ünlü sanatçı, daha önce de Kütahya’ya geldiğini belirterek, “Ancak bilmediğim çok sayıda değerleri varmış. Öncelikle Güral Harlek Termal Tesislerini son derece güzel ve modern bulduğumu, iftihar edebileceğimiz niteliklerde olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim. Daha sonra değerli ressam Hüseyin Yüce ve El Sanatları ustası Cemile Gül’ü ziyarete gittik. Hüseyin Yüce ve Cemile Gül El Sanatları merkezindeki ürünleri de büyük bir takdir ve hayranlıkla izledik. Macar Evi’ndeki Kossuth Müzesini gezdik. Macar Anayasası’nın burada hazırlandığını öğrendik. Kütahya’dan çok güzel izlenimlerle ayrılıyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan ATO Başkanı Sinan Aygün ve ünlü sanatçı Safiye Soyman ve Ankara Grubu Kütahya’yı tanıtım programı ile gezdiren Gülsüm ve Nafi Güral ile Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ihsan Tunçoğlu’na teşekkür ettiler.