Ünlüler Atatürk’ü törenle andı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıl dönümünde özel bir okulda düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yıl dönümünde özel bir okulda düzenlenen törenle anıldı. Törene, öğrenci velileri arasında bulunan sanatçı Ziynet Sali, Yapımcı Hamdi Alkan ve Haber Spikeri Defne Sarısoy da katıldı.

Atatürk’ün kıyafetlerinden oluşan mini defilenin de yapıldığı törende öğrencilerden oluşan koro türküler seslendirdi ve İstiklal Marşı’nı okudu. Törende konuşan Ziynet Sali, Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’ü anmanın büyük bir mutluluk olduğunu söyledi. Sali, “Atamız Cumhuriyet/i bizlere ve sizlere emanet etti. ‘Cumhuriyet/i biz kurduk, sizler yücelteceksiniz.’ dedi. O nesil bizleriz ve sizlersiniz.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenleri törende görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Hamdi Alkan ise şunlar kaydetti: “Ulu önderimizin çok önemli bir meseledir. Atatürk’ün öğretmenlerle ilgili yapmış olduğu çok önemli mesajlar ve örmek davranışlar vardır. Biz bugün burada sapasağlam duruyorsak öğretmenler sayesinde olduğunu söylemek istiyorum.”