Ünsal: Öğrenci ve öğretmenlerin geleceği ile oynanıyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, dershanelerin kapatılması ile öğrenci ve öğretmenlerin geleceği ile oynandığını söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, dershanelerin kapatılması ile öğrenci ve öğretmenlerin geleceği ile oynandığını söyledi.

BBP Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı taslakla Türkiye gündemine oturan dershanelerin kapatılması konusunu eleştirdi. Böyle vahim bir durumdan vazgeçilmesi gerektiğini anlatan Ömer Ünsal, “Dershaneleri kapatma meselesi, iktidarın işine gelmeyeni siyaseten bedel ödetme yöntemi olarak karşımıza çıkmıştır.” dedi.

“BAŞKA İŞİNİZ KALMADI MI?”

BBP İl Başkanı Ömer Ünsal, Milli eğitimin onca sorunu var iken dershanelerin kapatılmasını anlamadıklarını belirtirken, “Özellikle okulların güvenliği yok iken,uyuşturucu ilkokul çağına düşüp okul önlerinde satılırken, bir çok yerde öğrenciler 3 kişilik sıralarda okurken, okul önlerinde çeteler cirit atarken, bunca sorun varken başka işiniz kalmadı mı?” şeklinde soruyor.

Dershanelerin devletin okullarında eğitimin yetersiz olmasından dolayı var olduğunu altını çizen BBP’li Ünsal, “Dershanelerde görev yapan 100 bin civarında öğretmen ve personelin, yetkililerimiz bu insanları nerede istihdam edeceğini de planlamış mıdır? Bunca yapılan yatırım ve kazanımlar nerede değerlendirilecektir? Devletten tek kuruş destek olmayan bu kurumların bir gecede kaldırılması ne akla, ne mantığı uygundur. Tamam dershaneleri kapatalım ama, bunları ne yapacağız.” şeklinde sözlerini tamamladı.