Ürdün bombacilarinin kimligi belirlendi

AMMAN - Ürdün Krali 2. Abdullah, çarsamba günü baskent Amman'daki 3 oteli hedef alan intihar saldirisinda saldiriyi gerçeklestiremeyen 4. bombacinin gözaltinda oldugunu bildirdi.

Ürdün Basbakan Yardimcisi Mervan El Muasir de saldirilari gerçeklestiren 3 Irakli erkek ve bombayi patlatmayi basaramayan 1 Irakli kadinin kimliklerinin belirlendigini bildirdi. Baskent Amman’da bir basin toplantisi düzenleyen Muasir, gözaltina alinan kadinin Zerkavi’nin Felluce’deki bir operasyonda öldürülen yardimcisinin kizkardesi oldugunu kaydetti.

El Kaide Örgütü, saldirilari biri kadin 4 Iraklinin gerçeklestirdigini ilan etmis, Ürdün Hükümeeti ise 3 erkek intihar bombacisinin cesedlerine ulasildigini bildirmisti.

Muasir, intihar bombacilarinin; Irak’in Anbar eyaletinden Ali Hüseyin Ali El Samari, Ravad Cesim Muhammed Abid ve Safa Muhammed Ali oldugunu açikladi. El Samari’nin karisi Sacide Mübarek Atrus El Risavi’nin ise gözaltinda oldugu kaydedildi.

Ürdün’ün baskenti Amman’da çarsamba günü 3 turistik oteli hedef alan intihar saldirilarinda 57 kisi hayatini kaybetmisti.