Uşak Afyonkarahisar ve Kütahya’ya ortak havaalanı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya illerine hitap edecek ortak bir havaalanının 2006 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Partisinin Afyonkarahisar 2. Olağan Genel Kurul toplantısına katılan Bakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, havaalanı için büyük gayret gösteren Afyonkarahisar milletvekillerinin her zaman arkasında olduğunu belirtti. Bakan Yıldırım, “Zengin termal kaynaklara sahipsiniz bu potansiyelinizi işletmek için büyük bir gayret içerisinde olduğunuzu görüyorum. Havaalanın açılmasıyla birlikte, özellikle yurt dışından gelecek turistler için büyük bir kolaylık olacaktır” dedi.

AK Parti’nin en büyük özelliğinin gerçekleştiremeyeceği sözleri vermemesi olduğunu hatırlatan Yıldırım, yatırım programına alınan projenin fizibilitesinin yapıldığını ve önümüzdeki yıllarda hayata geçirileceği mesajını verdi. Bu süre içerisinde Askeri Havaalanı’nın geçiçi olarak sivil uçuşlara açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Yıldırım, yakın bir zamanda bu konuda bir mutabakat sağlanarak uçuşların yapılacağına inandığını söyledi. AK Parti’nin iş başına geldikten sonra uçuş yapılabilen 9 havaalanı sayısını 29’a çıkardıklarını belirten Yıldırım, insanların otobüs fiyatına uçakla yolculuk yapmanın tadını çıkardığını anlattı.