Uşak Barosu engelillerin kanuni haklarını anlattı

AK Parti Uşak İl Başkanlığı tarafından oluşturulan Özürlüler Koordinasyon Merkezi'nde, Uşak Barosu tarafından seminer düzenlendi.

Uşak Barosu Başkanı Mesut Akkışla, özürlü vatandaşlara Özürlüler Kanunu’yla birlikte sahip oldukları yeni haklarla ilgili bilgi vererek, özürlülerin ve ailelerinin sorularını cevaplandırdı.

Özürlü vatandaşların hayatın her safhasından yararlanması gerektiğini söyleyen Akkışla, fiziki engellilere karşı daha saygılı ve anlayışlı olunması gerektiğini belirtti. Baro bünyesinde adli yardım kurulu oluşturulduğunu belirten Akkışla, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yardımcı olduklarını kaydetti. Avukatlık ücretlerini karşılayamayanlara bir avukat verdiklerini de kaydeden Akkışla, bunun engelli vatandaşlara da uygulanabileceğini söyledi.

Seminere katılan AK Parti Uşak Sosyal İşler Başkanı Emel Taylan ise Özürlüler Kanunu hakkında bilgi vermek için toplandıklarını söyledi. Partisinin ana ilkelerinden birisinin de insan olduğunu kaydeden Taylan, “Bu sebeple hepsi birer parçamız olan özürlülerimize elimizden geleni yapıyoruz. Partimiz bünyesinde Özürlüler Koordinasyon Merkezi kurduk.” dedi.