Uşak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Yıldırım güven tazeledi

Uşak Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD)'nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Uşak Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD)’nin olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Üyeler, Başkan Hasan Yıldırım’ın bir dönem daha göreve devam etmesine karar verdi.

Uşak OSB Başkanı Ali Yıldırım’ın dîvan başkanı seçilmesiyle başlayan genel kurulda konuşan Yıldırım, “1993 yılında kurulan derneğimiz, bugüne kadar pek çok başarılı çalışma yaptı. Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) ile Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON)’na bağlı olarak faaliyet gösteren derneğimiz, onların organize ettikleri tüm programlarda sorumluluk alarak Uşak’ı yurtiçi ve yurtdışında lâyıkıyla temsil etti.” dedi. Uşak’ın yurtdışına açılan kapısı olmaya çalışarak Ürdün, Fas, Kazablanka, Marakeş, Ukrayna, Tanzanya ve Sudan’a iş gezisi düzenlediklerine aktaran USİAD Başkanı Yıldırım, “Şubat ayından itibaren Güney Afrika, Fas, Tanzanya, Kenya ve Nijerya gezilerini aylık olarak planladık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla beraber Uşaklı işadamlarının sorunlarına kayıtsız kalmayarak, çözüm öneren politikalar ürettik. İşadamlarının kendini geliştirebilmesi, yeni vizyon ve misyon kazanabilmeleri için projeler ürettik. Hepimizin bildiği gibi nitelikli eleman, tüm işletmelerimizde en yoğun karşılaştığımız problemlerden birisidir. Rekabetin gün geçtikçe daha da çetin bir hale geldiği bu ekonomik ortamda biz USİAD Yönetim Kurulu olarak bu problemleri eğitimle aşabileceğimizi düşünerek firma sahiplerine, yöneticilerine ve çalışanlarına ekonomik hayata bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmalarını sağlamak için projeler ürettik.” şeklinde konuştu.

Hasan Yıldırım başkanlığında oluşan USİAD Yönetim Kurulu’na Ali Demirhindi, Hüseyin Tanış, Galip Kuvvet, Sezgin Önal, Barış Altınordu, Özgür Tepe, Ferhat Erdoğan, Hasan Haluk Güre, Halit Eryılmaz, İlker Özkan, Ünal Özkacar, Hasan Atlıay, Kamil Çelik, İskender Doğan, Halil Çetin, Muhsin Yapıcı, Enes Yeşil, Alper Yorulmaz ve Fatih Kuşdemir seçildi.