Uşak’ta kan bağışı için yarıştılar

Ege Bölgesi Kızılay Kan Merkezi'nde stoklarının tükenmesinin ardından Uşaklı dağcılar ve ciritçi kızlar, bağışta bulunmak için yarıştı.

Ege Bölgesi Kızılay Kan Merkezi’nde stoklarının tükenmesinin ardından Uşaklı dağcılar ve ciritçi kızlar, bağışta bulunmak için yarıştı. Uşak Belediyesi hizmet binası girişinde düzenlenen kampanyaya Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları İl Temsilciliği ile Tuğra Binicilik Atlı Cirit Kız Takımı üyeleri katıldı.

Dağcılar ve ciritçiler, erken saatlerde sıraya girdi. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları İl Temsilcisi Rafet Gezer, Ege Bölgesi Kızılay Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök’ün, “Ege Bölgesi’nde kan stokları tükendi.” açıklamasını basında üzüntüyle okuduklarını, bu sebeple bağış kampanyası düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Kan vermenin bir insan hayatını kurtarmaya eşdeğer olduğunu vurgulayan Gezer, “Geçtiğimiz şubat ayında da kan bağışı kampanyası düzenlemiştik. O dönemde 104 ünite kan topladık. Ege Bölgesi’nde kan stoklarının azaldığı haberini okuyunca hemen harekete geçerek, ikinci bir kan bağışı kampanyası düzenlemeye karar verdik. Dağcılık kulübümüz ve ciritçi arkadaşlarımızla kan vermek için buradayız. Uşak Belediyesi ve Uşak Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa yürüttüğümüz bu kampanyada, en az 200 ünite kan toplamayı hedefledik.” dedi.