Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi yeni eğitim yılına hazır

Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrencilere ve Uşak halkına hizmet vermeye hazırlanıyor.

Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrencilere ve Uşak halkına hizmet vermeye hazırlanıyor.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dalkıran ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adil Karaman, merkez kütüphanede incelemelerde bulundu. Rektör Çelik, merkez kütüphanenin son durumu hakkında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Tayfun Çağıran’dan bilgi alarak hazırlıkları yerinde inceledi.

Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nin, hem mimari açıdan hem de kütüphane kullanım olanak ve alternatifleri açısından ülkedeki en üst düzey kütüphanelerden biri olduğuna dikkat çeken Rektör Çelik, “Merkez kütüphanesi, 8 grup çalışma odası, 18 bireysel çalışma karelleri, 3 seminer salonu, bir oryantasyon salonu, bir toplantı salonu, multimedya salonu, açık ve kapalı okuma salonları, 130 bilgisayar, 20 data show ve kafeteryası ile aynı anda 700 kullanıcıya hizmet verecek. Kütüphanemiz, bu donanım ve olanakları ile Uşak Üniversitesi’nin eğitim, öğretim ve bilimsel araştırmalarının gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Uşak Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Tayfun Çağıran ise yeni kütüphane yapmak ya da kütüphanesini geliştirmek isteyen üniversitelerin, örneğin Artvin Çoruh Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Uşak İl Halk Kütüphanesi’nin, Uşak Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’ni incelemekte olduğunu belirtti.