Uşaklılar yağmur duasına çıktı

Uşak’ta İl Müftülüğü tarafından düzenlenen yağmur duasına bin 500 kişi katıldı, Uşaklılar yağış için ellerini açtı.

Elmalıdere Mahallesi’ndeki Cuma Pazarı’nda düzenlenen yağmur duasına AKP Uşak Milletvekilleri Dr. Alim Tunç ve Ahmet Çağlayan da katıldı.

Öğle namazından önce dualar okundu, İl Müftüsü Osman Akdemir sohbet konuşması yaptı, kalabalık cemaatle öğle namazı kılındı. Öğle namazının ardından yağmur duası namazı kılan cemaate konuşan İl Müftüsü Osman Akdemir, “Bu yıl kış mevsiminde beklenen yağmur ve kar henüz yağmadı. Ülkemizde ve tüm dünyada kuraklık tehlikesi var.

Öncelikle bizler mevcut sularımızın kıymetini iyi bilip israf etmemeliyiz. Allah’a karşı kulluk görevimizi eksiksiz yerine getirip başımıza gelen musibetlerin nedenini araştırmalıyız. Son yıllarda küresel ısınma tehdidi ile karşı karşıyayız. Biz müslümanlar olarak bilim ve teknolojiyi kabul ediyor ve bize sağladığı kolaylıkları kullanmaya çalışıyoruz. Yani Müslümanlar olarak her türlü müsbet bilime karşı saygılıyız ve inanıyoruz. Ancak bilime inanmak, her şeyi doğaya bağlamak yetmiyor. İnancımızın gereğini yapmak zorundayız. Birbirimize karşı daha saygılı davranıp fitne ve fesattan uzak durmalıyız” dedi.

İl Müftüsü Akdemir’in yaptırdığı yağmur duasının ardından tavuklu pilav ikram edildi.