Üsküdar’da hırsız şoku!

Üsküdar'da üzerinde kontak anahtarı bulunan ve çalışır durumda bırakılan otomobili çalan küçük yaştaki iki şüpheli araçla birlikte yakalandı.

Polisi ayağa kaldıran ilginç oto hırsızlığı şöyle gelişti: İşadamı Sedat Aloğlu’nun eşi Yasemin Aloğlu, özel şoförü Bekir Üstün’ün kullandığı otomobille öğle saatlerinde Beykoz’dan Üsküdar’a geldi. Burada bir paketi teslim etemesi gereken şoför Üstün, otomobili çalışır vaziyette yolun kenarına park etti ve paketi vermeye gitti. Camları siyahla kaplı olduğu için içerde Yasemin Aloğlu’nu fark etmeyen E.T. ve M.A., onun müdahalesine rağmen otomobili kaçırdı.

Şoför Bekir Üstün’ün olayı görüp haber vermesi üzerine polis alarma geçti. Şüpheliler takip edildiklerini fark edince ara sokaklara girdi. Bu sokaklardan birinde Yasemin Aloğlu bir fırsatını bularak otomobilden indi. Polis kısa takip sonrasında yaşları 18’den küçük olan E.T ve M.A.’yı Ömer Mesihpaşa Caddesi’nde kıskıvrak yakaladı. Çengilköy Karakolu’na getirilen iki şüpheli yaşları küçük olduğu için Çocuk Bürosu’na götürülürken, karakola gelen Sedat Aloğlu olayın basit bir hırsızlık olduğunu söyledi. Aloğlu, “Aracın arka camları siyah filmle kaplı olduğu için arkada oturan eşimi görememişler. Basit bir hırsızlık olayı. Polisin refleski çok iyiyidi aracı kaçıranlar hemen yakalandı” dedi.