Üsküdar’da minibüs liseliyi biçti!

Üsküdar'da trafikten kaçmak için güzergahını değiştiren minibüs yolun karşısına geçmeye çalışan lise öğrencisine çarptı. Minibüsün altında 10 metre sürüklenen öğrenci, olay yerinde öldü.

Alınan bilgiye göre, Altunizade Kısıklı Caddesi üzerinde Nazım G. idaresindeki Üsküdar-Dudullu hattında çalışan 34 M 2053 plakalı minibüs, trafikteki yoğunluk dolayısıyla güzergahı dışında seyrederek ana caddeye girmeye çalıştığı sırada yolun karşısına geçmeye çalışan Ömer Ersöz’e (16) çarptı. Minibüsün altında kalarak yaklaşık 10 metre sürüklenen Üsküdar Cumhuriyet Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ersöz, olay yerinde öldü.

Kazadan sonra gözaltına alınan minibüs sürücüsü Nazım G. Doğancılar Polis Merkezi’ne götürüldü. Ersöz’ün cesedi ise Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayı duyarak hastaneye koşan lise öğrencisinin annesi Aylin Ersöz, oğlunun kanlı gömleğine sarılarak sinir krizleri geçirdi.

Baba Murat Ersöz ise ”Benim oğlum daha 16 yaşındaydı. Askere gidip terör örgütü ile savaşarak şehit olacaktı. Bu güzergaha tramvay hattı kurulsa idi bunlar yaşanmayacaktı. Minibüs şoförü beni yaktı, Allah da onu yaksın. Sonuna kadar şikayetçi olacağım” dedi.

Bu arada, kaza nedeniyle Kısıklı Caddesi üzerinde Ümraniye’den Üsküdar yönüne trafik yoğunluğu yaşandı. Kontrollü olarak araçların geçişine izin verilen yol, Ersöz’ün cesedinin kaldırılması ve aracın çekilmesinin ardından normale döndü.