Üsküdar’da silahlı kuyumcu soygunu

Üsküdar'daki bir kuyumcu silahlı kişiler tarafından soyuldu. Vatandaşların soyguncuları fark etmeleri üzerine Bulgurlu mahallesi arasokaklarında kovalamaca yaşandı.

Soygun saat 11.00 sıralarında Üsküdar Libadiye Caddesi Çayıryolu Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yörem Kuyumcusu’na müşteri gibi giren iki kişi dükkan kapısını kapatarak işyeri sahibini silah çekmek suretiyle etkisiz hale getirdi. Yanlarında getirdikleri torbaya altınları dolduran soyguncular kaçarken vatandaşlar tarafından fark edildi. Soygunun polise haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ve vatandaşlar ara sokaklarda silahlı soyguncuların peşine düştü.

Bulgurlu mahallesinin ara sokaklarında vatandaşlar ve polis ekipleri tarafından uzun süre kovalanan hırsızlardan biri üzerindeki montu, kaşkolu ve soygunda kullandığı silahı bir arabanın altına atarak kaçtı. Soyguncunun arabanın altına attığı eşyaları gören bir vatandaş soyguncuları takip eden polislere durumu haber verdi. Montun cebinden kuyumcu dükkanından çalınan altınlardan bir kısmı çıkarken, soyguncular ara sokaklarda kaçarak izlerini kaybettirmeyi başardı.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Polis ekiplerinin hırsızların yakalanması amacıyla bölgede yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.