Üsküdar’da silahlı kuyumcu soygunu

Üsküdar'daki bir kuyumcu silahlı ve kar maskeli iki kişi tarafından soyuldu. Vatandaşların soyguncuları fark etmeleri üzerine Bulgurlu mahallesi arasokaklarında kovalamaca yaşandı.

Soyguncuların kuyumcudan yaklaşık 3 kilo altın çaldığı öğrenildi.
Soygun saat 11.00 sıralarında Üsküdar Libadiye Caddesi Çayıryolu Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yörem Kuyumcusu’na giren silahlı ve kar maskeli iki kişi dükkan kapısını kapatarak işyeri sahibi Hasa Demirçivi’yi silah çekmek suretiyle etkisiz hale getirdi. Kuyumcunun silahını alan soyguncular yanlarında getirdikleri torbaya yaklaşık 3 kilo altını doldurduktan sonra kaçmaya başladı. Kaçan soyguncuları farkeden vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ve vatandaşlar ara sokaklarda silahlı soyguncuların peşine düştü.

Bulgurlu mahallesinin ara sokaklarında vatandaşlar ve polis ekipleri tarafından uzun süre kovalanan hırsızlardan biri üzerindeki montu, kaşkolu ve soygunda kullandığı silahı Dervişoğlu Sokak üzerinde park halinde bulunan bir arabanın altına atarak kaçtı. Soyguncunun arabanın altına attığı eşyaları gören bir vatandaş soyguncuları takip eden polislere durumu haber verdi. Montun cebinden kuyumcu dükkanından çalınan altınlardan bir kısmı çıkarken, polis ekiplerinin çevrede yaptığı arama sonucu Dostluk Parkı içinde de soygunda kullanılan bir adet silah ile bir miktar bilezik bulundu. Soyguncular ara sokaklarda kaçarak izlerini kaybettirmeyi başardı.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.