Uslanmaz yankesici 100. defa yakalandı

İzmir'de özel bir hastanede yankesicilik yapan iki genç kız, güvenlik kameralarına takıldı.

Kalabalıktan da faydalanarak vatandaşların çantalarını karıştıran ve ceplerindeki paraları çalan kızlar, yankesicilik yaparken güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. Olay sonrası gözaltına zanlı kızlardan E.Ç.’nin (23), aynı suçtan 100. defa yakalandığı iddia edildi.

19 Şubat’ta Karşıyaka ilçesi Bayraklı semtinde özel bir hastaneye giden iki yankesici kız, hastanenin kalabalık olmasından da faydalanarak yankesicilik yapmaya başladı. Hasta yakınları ve tedavi için sıra bekleyenlerin oluşturduğu kalabalıktan faydalanmayı düşünen iki yankesici, 57 yaşındaki Şefika Üçer’in çantasından cüzdanını almaya çalıştı ama bu girişimleri başarısız oldu. Üç gün sonra aynı hastaneye yeniden gelen E.Ç. ile adını vermediği arkadaşı, bu kez babasını hastaneye getiren Necdet Aşık’ı hedef seçti. Aşık’ın cebindeki babasının ilaç parası olan 420 YTL’yi yankesicilik yaparak çalan iki kızdan biri, önce güvenlik karemasına ardından da hastanenin güvenlik görevlilerine yakalandı.

Zanlı kızlardan biri ise yaşanan kargaşa sırasında kaçmayı başardı. Olay yerine gelen polis ekibi tarafından gözaltına alınan E.Ç.’nin bugüne kadar poliste 99 kaydı bulunduğu, bu suçla bu rakamın 100’e ulaştığı ileri sürüldü. E.Ç.’nin, birçok suçunu 18 yaşından küçükken işlediği için her defasında serbest kaldığı iddia edildi. İşlemleri tamamlanan E.Ç., adliyeye sevk edildi.