Üst geçit olmayinca hayatindan oldu

BURSA - Bursa'da, özel bir sirkette gece bekçiligi yapan yasli adam, üst geçit ve uyarici levha bulunmayan ve her gün geçtigi anayoldan karsiya geçmek isteyince, bir aracin çarpmasi sonucu hayatini kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, kaza merkeze bagli Nilüfer ilçesinde meydana geldi. Özel bir sirkette gece bekçiligi yapan Mehmet Özlem, her gün oldugu gibi isine gitmek üzere evinden yola çikti. Üst geçit bulunmayan 5 kilometrelik uzunlugundaki yoldan karsiya geçmek isteyen yasli adam, Yasar Gündogdu’nun kullandigi 34 UKK 28 plakali otomobilin altinda kalarak hayatini kaybetti.

Kaza sonrasi ortaya çikan manzara ise bir ihmali daha gözler önüne serdi. 6 bin kisinin yasadigi Emir Koop Toplu Konut alanina giden vatandaslar, bu yoldan karsiya geçmek zorunda kaldiklarini ve yetkililerin konuyla ilgilenmedigini öne sürdü. Karayollari’ni ihmalkarlikla suçlayan vatandaslar, köprünün yapilmasi için yasli adam gibi kaç kisinin daha ölmesi gerektigini sordu. Emir Koop Toplu Konut alaninda oturan Gürol Çakir, Karayollari’na daha önce üst geçit yapilmasi için müracaat ettiklerini, ancak yetkililerden 3-4 kisi ölmeden üst geçit yapamayacaklari cevabini aldiklarini öne sürdü. Yoldan her gün binlerce insanin geçtigini ifade eden Çakir, “Burada bir sürü canli hayatini kaybetti. Biz buradan geçerken korkuyoruz. 5 kilometrelik yolda üst ya da alt geçit bulunmamasi büyük bir hata.” diye konustu.

Öte yandan Mehmet Özlen’in cesedi, Cumhuriyet Savcisi’nin olay yerindeki incelemesinin ardindan otopsi için Adli Tip Morgu’na kaldirildi. Polis, kazayla ilgili sorusturma baslatti.